Bitcoin - potężne tąpnięcie

Rozmowy wyłącznie o bitcoinie.
FXMAG
Reputacja: 3

Jakie macie aktualne odczucia dotyczące rynku krypto?

W poniedziałek mówiłem o kilku symptomach przegrzania:
- XTB weszło z krypto w tryb close only
- Coinbase zadebiutował na giełdzie (idealny wierzchołek)
- Dogecoin na 4. miejscu pod kątem rynkowej kapitalizacji
- Opinie mówiące o wzrostach do conajmniej 100k za jednego Bitcoina
- Musk totalnie przestrzelił i zrobił strasznie niezrozumiały ruch

Ostatecznie wszystko na temat moment dla rynku krypto wygląda bardzo źle. Moim zdaniem doszło do odwrócenia trendu.

Pzdr. Dawid
impeer
Reputacja: 50

FXMAG pisze: środa 19 maja 2021, 16:15 - Musk totalnie przestrzelił i zrobił strasznie niezrozumiały ruch
Niezrozumiały?

Sprzedajesz aktywo A, tweetujesz, że będzie spadać, spada, kupujesz, tweetujesz, że będzie rosło, rośnie, czynność powtarzasz?

To jest tak ja to rozumiem. Powierzchownie. Podejrzewam, że to bardziej skoordynowana akcja bo parę innych rzeczy się "przypadkiem" zbiegło w czasie
impeer

O ruchu Chin to może nie będę wspominał bo na pewno ktoś wie więcej na ten temat ale fakt, że NVIDIA ograniczyła moc swoich kart żeby nie było sensu tym kopać krypto to raczej jednak zorganizowana akcja. A nawet jeśli nie zorganizowana - wszystkie znaki na niebie mi mówią, że nadchodzi era Proof of Storage.

Petabajty tańczą, tańczą tańczą tańczą ^^
FXMAG

impeer pisze: czwartek 20 maja 2021, 12:43
FXMAG pisze: środa 19 maja 2021, 16:15 - Musk totalnie przestrzelił i zrobił strasznie niezrozumiały ruch
Niezrozumiały?

Sprzedajesz aktywo A, tweetujesz, że będzie spadać, spada, kupujesz, tweetujesz, że będzie rosło, rośnie, czynność powtarzasz?

To jest tak ja to rozumiem. Powierzchownie. Podejrzewam, że to bardziej skoordynowana akcja bo parę innych rzeczy się "przypadkiem" zbiegło w czasie

Moim zdaniem nie zrozumiały z perspektywy osoby, która prezentowała siebie jako zwolennika Bitcoina. To jest wg mnie tak jakby Musk nagle powiedział, żeby nie kupować Tesli bo dowiedział się jak wygląda utylizacja baterii
impeer

FXMAG pisze: piątek 21 maja 2021, 10:53 Moim zdaniem nie zrozumiały z perspektywy osoby, która prezentowała siebie jako zwolennika Bitcoina. To jest wg mnie tak jakby Musk nagle powiedział, żeby nie kupować Tesli bo dowiedział się jak wygląda utylizacja baterii
A no tak. W ten sposób to jasne.

"tesla stock too high imo" było dla pieniędzy (podatek od akcji, chwilowy spadek spowodował obniżenie podstawy opodatkowania)

Jest nawet zatem precedens. Dlaczegóż miałoby być inaczej tym razem?
impeer

FXMAG pisze: środa 19 maja 2021, 16:15 Jakie macie aktualne odczucia dotyczące rynku krypto?
A to się może do tego jeszcze odniosę. Żaden ze mnie wykwintny trejder, ekierek do wykresów nie przykładam tak wyśmienicie jak wielu z Was ale tak patrząc po wykresie wzrostu netspace XCH...

... myślę, że nadchodzi era proof of storage. Przejściowa, nieprzejściowa. Ja od strony produkcji nie handlu, ale na ten towar będzie klient, oj będzie.
FXMAG

Nie jestem fachowcem w kwestii technologii blockchain, ale z perspektywy rynkowych cykli przydałby się na rynku krypto nowy lider. Nowa (stara) kryptowaluta, która technologicznie wniosłaby świeżość
impeer

FXMAG pisze: poniedziałek 24 maja 2021, 10:17 Nie jestem fachowcem w kwestii technologii blockchain, ale z perspektywy rynkowych cykli przydałby się na rynku krypto nowy lider. Nowa (stara) kryptowaluta, która technologicznie wniosłaby świeżość
Miała być tą walutą chia ale moim zdaniem stała się ofiarą własnej popularności. W miesiąc od praktycznie zera do 10.6 eksabajta to za duży nacisk na rynek hardware'u itp. żeby nie wkurzyć wszystkich od razu. Najbardziej wkurzeni są mali farmerzy którzy błyskawicznie stracili możliwość zarabiania - time to win na poziomie 2 miesięcy przy 50 terabajtach to za mało by się utrzymać "na rynku".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bitcoin”